Antakse üürile äriruumid Raekoja plats 16 (üp 39,6 m2)

1/1

Antakse üürile äriruumid Raekoja plats 16 (üp 39,6 m2)

Eseme ID: 200297082 Seisukord: kasutatud
Oksjon on lõppenud
Oksjon on lõppenud
Lõpphind: 237.60 EUR
Pikenev lõpp: 5 minutit
Algusaeg: T 12.09.2023 10:00:00
Lõpuaeg: T 03.10.2023 10:00:00
Vaadatud: 1294
Viimati pakkus: glitchplease
Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Raekoja plats, 16
1
Müüja:
Kesklinna LOV
üks tagasiside    42 jälgijat
Tallinna Linnavaraamet   Kasutaja alates 09.05.2023
Reg. kood 75023757
Seisukord: kasutatud
Asukoht: Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Raekoja plats, 16
Tehingu tüüp: Üür
Pindala(м²):: 39.6 m²
Kogus: 1
Käsiraha / tagatisraha: 237.60 EUR
Maksmine: pangaülekandega
Müüja: Kesklinna LOVVaata müüja teisi esemeid

Tallinna Kesklinna Valitsus kuulutab välja vastavalt Tallinna Linnavolikogu 13. juuni 2013 määrusega nr 32 kehtestatud „Linnavara kasutusse andmise korrale“ elektroonilise enampakkumise Raekoja plats 16 // Vene tn 3 III korruse äriruumide nr 5-16 ja 5-17 (inv pl) üldpinnaga 39,6 m2 üürile andmiseks:

 • äriruumid antakse kasutusse tähtajatult;
 • äriruumide kasutusotstarve on üliõpilasorganisatsiooni tegevuse korraldamine;
 • enampakkumisel saavad osaleda ainult mittetulundusregistrisse kantud mittetulundusühingud;
 • üüri alghind 237,6 eurot kuus (s.o 6 €/m2).

Nimetatud äriruumide üürile andmise eritingimused on:

 • tasule äriruumide kasutamise eest lisanduvad kõrvalkulud (sh hooldus- ja halduskulud, erakorralised heakorra- või ohutustööd, kindlustus ja remondifond) ning üüritavate äriruumide eest tasutavad kohustuslikud riiklikud ja kohalikud maksud. Lisaks tasub üürnik üldkasutatavate ruumide kõrvalkulud proportsionaalselt kasutusse antud pinna suurusega;
 • üür suureneb lepingu sõlmimisele järgnevast kalendriaastast alates iga aasta 1. jaanuaril 2%;
 • kui üürniku poolt pakutav äriruumide kasutusotstarve eeldab teatud eritingimuste olemasolu, tagab üürnik oma kulul nende eritingimuste täitmise ja vajadusel vastavate dokumentide vormistamise;
 • üürileandja ei parenda üürile antavaid äriruume, ei hüvita üürniku poolt hoone ja selles asuvate äriruumide parendamiseks tehtud ja tehtavaid kulutusi ega maksa üürilepingu lõppemisel hüvitist parendustest tingitud äriruumide väärtuse suurenemise eest;
 • üürileandja ei taga üürnikule parkimiskohta linnatänaval;
 • äriruume ei ole lubatud allüürile anda;
 • äriruumi üürilepingu muud tingimused tulenevad Tallinna Linnavalitsuse 13. augusti 2003 määrusest nr 73 „Tallinna linna omandis oleva äriruumi üürilepingu tüüpvormi kinnitamine“.

Osavõtu tasu ei rakendata. 

Enampakkumisel osalemiseks on vaja tasuda tagatisraha, mille suuruseks on enampakkumise ühe kuu äriruumide üüri alghind, s.o 237,6 eurot. Enampakkumise võitja  tagatisraha võetakse arvesse üürilepingu alusel tasumisele kuuluva summa osalise tasumisena. Teistele osalejatele Osta.ee tagastab tagatisraha broneeringu pärast enampakkumise lõppu.

Pakkujal ja pakkuja juhtorganitesse kuuluvatel isikutel (sh osanik, juhatuse liige jms) ja nendega seotud äriühingutel ei tohi olla rahalisi võlgnevusi Tallinna linna ja riigi ees.

Osta.ee veebikeskkonnas pakkumust tehes kinnitab pakkuja, et on tutvunud ja nõustub enampakkumise protseduurireeglitega. Samuti kinnitab pakkuja, et on enampakkumisel olevate äriruumidega tutvunud ning on teadlik nende seisukorrast ja ei oma selles osas Tallinna Kesklinna Valitsusele pretensioone.

Täiendava informatsiooni saamiseks tuleb pöörduda tööpäevadel linnavara osakonna peaspetsialisti poole (Anneli Viesemann tel. 5289171, e-post: [email protected]).

Äriruumidega tutvumine toimub 27. septembril 2023 kohapeal kell 11.30.

Arve/ostu-müügileping koostatakse enampakkumise võitja andmetega. Kui soovite tehingut vormistada ettevõtte nimele, tuleb ettevõttele registreerida eelnevalt eraldi kasutajakonto ning ettevõtte kasutajakonto alt pakkumine teha.


Tuginedes Tallinna Linnavolikogu 13. juuni 2013 määruse nr 32 „Linnavara kasutusse andmise kordˮ (edaspidi kord) § 36 lõikele 1 on kolme tööpäeva jooksul pärast enampakkumise tulemuse teatavaks tegemist enampakkumisel osalejal õigus esitada komisjonile protest enampakkumise läbiviimise kohta.

Korra § 37 lõike 1 kohaselt seitsme tööpäeva jooksul protestide esitamise tähtaja möödumisest teeb pakkumise korraldaja motiveeritud haldusaktiga otsuse enampakkumise tulemuste kinnitamise või enampakkumise nurjumise kohta.

Enampakkumise võitjal on õigus sõlmida äriruumi üürileping ühe kuu jooksul arvates korralduse teatavakstegemisest, kuid mitte enne viie tööpäeva möödumist üürilepingu sõlmimise kohta teate ilmumisest Tallinna veebilehel. Kui enampakkumise võitja ei sõlmi tähtaja jooksul äriruumi üürilepingut, kaotab ta lepingu sõlmimise õiguse ja tema poolt tasutud tagatisraha ei tagastata.

Küsimused müüjale

Ainult vastatud küsimused on kõigile nähtavad.

 • Ühtegi küsimust ei ole esitatud