Antakse üürile äriruumid Suur-Karja tn 21 (üp 148 m2)

1/1

Antakse üürile äriruumid Suur-Karja tn 21 (üp 148 m2)

Eseme ID: 200429922 Seisukord: kasutatud
Oksjon on lõppenud
Oksjon on lõppenud
Lõpphind: 814.00 EUR
Pikenev lõpp: 5 minutit
Algusaeg: E 18.09.2023 10:00:00
Lõpuaeg: E 09.10.2023 10:00:00
Vaadatud: 216
Viimati pakkus: meie-teater-mtü
Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Suur-Karja tn, 21
1
Müüja:
Kesklinna LOV
üks tagasiside    40 jälgijat
Tallinna Linnavaraamet   Kasutaja alates 09.05.2023
Reg. kood 75023757
Seisukord: kasutatud
Asukoht: Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Suur-Karja tn, 21
Tehingu tüüp: Üür
Pindala(м²):: 148 m²
Kogus: 1
Käsiraha / tagatisraha: 2442 EUR
Maksmine: pangaülekandega
Müüja: Kesklinna LOVVaata müüja teisi esemeid

Tallinna Kesklinna Valitsus kuulutab välja vastavalt Tallinna Linnavolikogu 13. juuni 2013 määrusega nr 32 kehtestatud „Linnavara kasutusse andmise korrale“ elektroonilise enampakkumise Suur-Karja tn 21 II korruse äriruumi M3 (inv pl) üldpinnaga 148 müürile andmiseks. 

 • äriruum antakse kasutusse viieks aastaks;
 • äriruumi kasutusotstarve on büroo;
 • üüri alghind 814 eurot kuus (s.o 5,50 €/m2);
 • tagatisraha on 2442 eurot;

Nimetatud äriruumi üürile andmise üldised eritingimused on:

 • tasule äriruumi kasutamise eest lisanduvad kõrvalkulud (sh hooldus- ja halduskulud, erakorralised heakorra- või ohutustööd, kindlustus ja remondifond) ning üüritava äriruumi eest tasutavad kohustuslikud riiklikud ja kohalikud maksud;
 • üür suureneb lepingu sõlmimisele järgnevast kalendriaastast alates iga aasta 1. jaanuaril 2%; 
 • üürnik kohustub üürilepingu sõlmimisel tasuma elektroonilisel enampakkumisel kolmekuu äriruumide üüri alghinna ettemaksuks. Üürileandja saab kasutada ettemaksu tähtaegselt täitmata rahaliste kohustuste katteks või tasaarveldamiseks üürilepingu lõppemisel tasumisele kuuluva summaga. Üürileandja ei pea ettemaksu hoiustama krediidiasutuses oma varast eraldi. Üürnikul ei ole õigust nõuda intressi ettemaksu hoiustamise eest (korralduse punkt 2.3);
 • kui üürniku poolt pakutav äriruumi kasutusotstarve eeldab teatud eritingimuste olemasolu, tagab üürnik oma kulul nende eritingimuste täitmise ja vajadusel vastavate dokumentide vormistamise;
 • üürileandja ei parenda üürile antavat äriruumi, ei hüvita üürniku poolt hoone ja selles asuva äriruumi parendamiseks tehtud ja tehtavaid kulutusi ega maksa üürilepingu lõppemisel hüvitist parendustest tingitud äriruumi väärtuse suurenemise eest; 
 • üürileandja ei taga üürnikule parkimiskohta linnatänaval;
 • äriruumi ei ole lubatud allüürile anda;
 • äriruumi üürilepingu muud tingimused tulenevad Tallinna Linnavalitsuse 13. augusti 2003 määrusest nr 73 „Tallinna linna omandis oleva äriruumi üürilepingu tüüpvormi kinnitamine“.

Osavõtu tasu ei rakendata. 

Elektroonilisel enampakkumisel osalemiseks on vaja tasuda tagatisraha, mille suuruseks on enampakkumise kolme kuu üüri alghind, s.o 2442 eurot. Tagatisraha broneeritakse pakkumuse tegemisel pakkuja Osta.ee kasutajakontolt. Tagatisraha tasumata ei ole võimalik pakkumust esitada. Tagatisraha peab olema tasutud enne pakkumuse sisestamist. Enampakkumise võitja tasutud tagatisraha võetakse üürilepingu sõlmimisel arvesse korralduse punktis 2.3 nimetatud ettemaksuna. Teistele osalejatele Osta.ee tagastab tagatisraha broneeringu pärast enampakkumise lõppu.

Pakkujal ja pakkuja juhtorganitesse kuuluvatel isikutel (sh osanik, juhatuse liige jms) ja nendega seotud äriühingutel ei tohi olla rahalisi võlgnevusi Tallinna linna ja riigi ees.

Osta.ee veebikeskkonnas pakkumust tehes kinnitab pakkuja, et on tutvunud ja nõustub enampakkumise protseduurireeglitega. Samuti kinnitab pakkuja, et on enampakkumisel olevate äriruumidega tutvunud ning on teadlik nende seisukorrast ja ei oma selles osas Tallinna Kesklinna Valitsusele pretensioone.

Täiendava informatsiooni saamiseks tuleb pöörduda tööpäevadel linnavara osakonna peaspetsialisti poole (Anneli Viesemann tel. 5289171, e-post: [email protected]).

Äriruumiga tutvumine toimub 4. oktoobril 2023 kohapeal kell 12.00.

Arve/ostu-müügileping koostatakse enampakkumise võitja andmetega. Kui soovite tehingut vormistada ettevõtte nimele, tuleb ettevõttele registreerida eelnevalt eraldi kasutajakonto ning ettevõtte kasutajakonto alt pakkumine teha.


Tuginedes Tallinna Linnavolikogu 13. juuni 2013 määruse nr 32 „Linnavara kasutusse andmise kordˮ (edaspidi kord) § 36 lõikele 1 on kolme tööpäeva jooksul pärast enampakkumise tulemuse teatavaks tegemist enampakkumisel osalejal õigus esitada komisjonile protest enampakkumise läbiviimise kohta.

Korra § 37 lõike 1 kohaselt seitsme tööpäeva jooksul protestide esitamise tähtaja möödumisest teeb pakkumise korraldaja motiveeritud haldusaktiga otsuse enampakkumise tulemuste kinnitamise või enampakkumise nurjumise kohta.

Enampakkumise võitjal on õigus sõlmida äriruumi üürileping ühe kuu jooksul arvates korralduse teatavakstegemisest, kuid mitte enne viie tööpäeva möödumist üürilepingu sõlmimise kohta teate ilmumisest Tallinna veebilehel. Kui enampakkumise võitja ei sõlmi tähtaja jooksul äriruumi üürilepingut, kaotab ta lepingu sõlmimise õiguse ja tema poolt tasutud tagatisraha ei tagastata.

Küsimused müüjale

Ainult vastatud küsimused on kõigile nähtavad.

 • Ühtegi küsimust ei ole esitatud