Eestlaste endeemilistest haigustest.Karl Ernst von Baer.2013
- Item ID: 253066134
- Watch item
- Share
You can buy this item even if you don't yet have an Osta.ee user account
NB! If you are not located in Estonia. Ask from seller via questions section if they ship out of Estonia.
| Starting time: | Sat 30.05.2026 19:05:46 |
|---|---|
| Viewed: | 1 |
- Secured payments
- Authenticated sellers
- Fast support
- Favorable transport
| Item condition: | Used |
|---|---|
| Location: | Rapla, Raplamaa, Eesti |
| Language: | Estonian |
| Quantity: | 1 |
| Shipping/Delivery: |
SmartPOST: from 2.64 EUR (XS)
Omniva: from 1.23 EUR (XS)
DPD Pickup locker/parcel shop: 1.41 EUR (XS)
Unisend: 1.18 EUR (XS)
|
| Payment: | by deposit transfer, by transfer from Osta.ee e-account |
| Seller: | oomiseadus99.5%positive feedback View other items of the seller |
Heas korras väikseformaadiline raamat.
-------------------------------
„Eestlased on „vaesed ja paljude asjade kasutamises nõmedad“, kirjutas ligi kaks sajandit tagasi üks silmapaistvamaid Eestist võrsunud teadlasi Karl Ernst von Baer. Tema doktoriväitekiri „Eestlaste endeemilistest haigustest“ ei räägi üksnes haigustest, vaid ka eestlaste loomujoontest ja eluolust. Baeri arvamustest võib välja lugeda, et eestlased ei tunnegi suurt muid naudinguid kui söömine. Samas on ta kriitiline teiste kirjameeste suhtes, kes on püüdnud eestlastele „külge luuletada kõiki vigu, mis inimesel üldse võivad olla“. Ise ta nimetab eestlaste vigadena: „laiskus, mustus, liigne alandlikkus vägevamate ees ning julmus ja metsikus alamate vastu““.
Pekka Erelt
Eesti Ekspress
28.09.2012
„Pärast sügistöid polegi eestlastel miskit muud teha, kui pimedatel talveõhtutel end kurguauguni rasvast sealiha, mooritud hapukapsaid, musta leiba ning muud raskestiseeditavat kraami täis vitsutada, pääle üliohtrasti põletatud viina ja kanget koduõlut juua, pärast seda ent ühetoonilist laulujoru venitada ja veidramoelist jõnktantsu tammuda.“
eestlased
endeemiad
haigused
rahvatervis
Eesti
19. saj.
dissertatsioonid
----------------------------------
Autor(id): Karl Ernst von Baer
Kirjastus: Hea Lugu
Aasta: 2013
Originaalkeel:
Tõlkija: Ülo Torpats
ISBN: 9789949489619
Lehekülgi: 152
Mõõdud: 172x116 mm
Suurus: kõvas köites raamat

Questions to seller
Only answered questions are visible to all users. NB! If you share your contact details, Osta.ee cannot protect you from fraudsters.