Kompostkäimla

 • Item ID: 49279633
Auction is ended or not active
Final price: 132.00 EUR
Extending closure: 5 minutes
Starting time: Tue 10.06.2014 22:30:04
Closing time: Tue 24.06.2014 22:50:58
Viewed: 381
Last bidder: Aivars40
Iisaku juures, Ida-Virumaa, Eesti
1
Item condition: used
Location: Iisaku juures, Ida-Virumaa, Eesti
Quantity: 1
Payment: by deposit transfer, by transfer from Osta.ee e-account
Seller: jelena01100% / 433 / View other items of the seller

Müügis on kompostkäimla.

Oli ostetud koos suvilaga.
Kastatud minimaalselt. Kui see asi oli üldse kasutatud, siis tõesti vähe - meie pole kasutanud ja eelmine omanik väitis, et pole ka kasutanud. Seisis 2 aastat tühjas majas.
Juurde kuluvad ka torud.

Saatmist ei toimu, tuleb järele tulla.
Asub Peipsi järve ääres asuva suvila hoovis. Enne seda oli majas.Rohkem infot kompostkäimlatest:

Olme- ja käimlajäätmete kompostimine on muutunud üha populaarsemaks. Korralike vahendite ja teadmistega on lihtne komposti valmistada ning oma koha leiavad nii aia-, köögi- kui ka käimlajäätmed.
Kompostkäimla on mugav ja lõhnatu, puhas ja keskkonnasõbralik ning funktsionaalne 2 in 1 toode, mille saab paigaldada ka vanasse välikäimlasse. Lisaks maakodule ja suvilale sobib multifunktsionaalne toode avalikuks kasutamiseks nt matkamajades või puhkekohtades ehk kohtades, kus käimla puhtus ja tühjendamine on siiani olnud probleemiks.
Kompostkäimla ei vaja funktsioneerimiseks vett ega elektrit. Käimla on üleni soojustatud, see aga tõhustab ja kiirendab komposteerumist märgatavalt. Kompostimahuti tagab käimlajäätmete kiire kompostimise ja sinna mahuvad ka köögijäätmed. Kompostimisprotsess käivitub korralikult, kui käimlamahutis on piisavalt jäätmeid, ehk umbes õhukanali kõrguselt.
Kuivkäimla puhul tekib alati ebameeldiva lõhna küsimus; kompostkäimla on suletud, tõhus ventilatsioonisüsteem viib lõhnad käimlaruumist välja. Kasutuskulud on väikesed, sest kemikaale ega lisaained ei ole vaja. Sidusaineks sobib spetsiaalne komposti- ja käimlaturvas. Pärast käimla igakordset kasutamist tuleb väljaheited ning köögijäätmed katta turbaseguga, mis sisaldab puhastatud, kuivatatud ja peenestatud okaspuukoort ja turvast. Viimase ülesanne on imada niiskust, lagundada jäätmeid ja tekkinud orgaanikat.
Komposteerumise ajal hajub suurem osa vedelikest. Kompostipaagi põhjas olev vedelikufilter eraldab liigse vedeliku ning juhib selle vooliku abil nt filterpeenrasse või eraldi anumasse, kanistrisse. Kompostkäimla põhja tuleks kindlasti raputada umbes 5 cm paksune kiht (u 20 l) käimlaturvast, et vedelikueraldusplaat ei ummistuks.

Kompostkäimla tühjendamine
Kompostkäimlat on puhas ja lihtne tühjendada, tooreid jäätmeid ei ole vaja käidelda ega käimlat liigutada. Käimla alumise osa põhjaluugi kaudu võetakse välja ainult valmis kompost;
käimlajäätmed valmivad kattekompostiks 5–8 nädalaga. Korraga ei soovitata käimlast välja võtta rohkem kui pool massist, et kõdunemine jätkuks võimalikult tõhusalt.
Suviti kasutatav käimla soovitatakse tühjendada kevadel, enne esimest kasutuskorda. Siis on see kõige lihtsam ja meeldivam. Kui kompostmass on veel jääs, kallatakse mõni tund enne tühjendamist mahutisse ämbritäis kuuma vett, et see lahti sulatada.
Kui kompostkäimlat kasutab intensiivselt vaid 4liikmeline perekond, siis piisab kompostimahuti tühjendamisest üks kord aastas. Käimla pideva töötamise põhimõte tagab, et alati võetakse välja valmis kompost, järelekompostimist ei ole tingimata vaja.
Kompostmulla saab koduaias ära kasutada ilutaimede, marja-ja viljapuude väetamiseks või mullaparandajana.
Kompostmuld on õigesti kasutatuna suurepärane maaparandusaine, kuid vale kasutamise korral võib teha taimedele pigem kahju. Kompostmuld muutub ja valmib pidevalt ning erinevates arenguetappides tuleb seda kasutada erinevalt.
Käimla aastaringne kasutamine
Kompostkäimlat on võimalik kasutada ka kergete miinustemperatuuridega, kui teha seda järjepidevalt ja jäätmete hulk on piisavalt suur. Madala temperatuuri tingimustes või vähese kasutamise korral kompostmass jahtub ja võib talve jooksul isegi jäätuda. Jäätumine ei kahjusta käimlat ega komposti ning kõdunemisprotsess jätkub ilmade soojenedes. Eraldatava vedelikuhulga vähendamiseks soovitatakse talvel käimlaturvast kasutada kahekordses koguses. Filtreeritud vedeliku kanister tühjendatakse sügisel, et see ei külmuks lõhki.
Paratamatult võib kompostkäimla endaga kaasa tuua kutsumata külalisi, kelleks on enamasti väikesed kõdusääsklased, leinasääsklased, sookärblased või puuviljakärbsed. Nende pisikärblaste vastu ei aita komposti katmine kärbsevõrguga. Kui komposti tungivad kärbsed, siis kontrollige, kas sidusainet– vastavat käimlaturvast –on kasutatud korralikult. Mõned sidusained, näiteks värske lehtpuuhake, meelitavad kohale kompostikärbseid. Lendavad kärbsed võib hävitada püretriinipõhise pihustatava mürgiga.
Kärbsevastsete hävitamiseks võib kasutada ka näiteks põllumajanduskauplustes müüdavat kärbsebakteripreparaati (nt DeLaval Larvicide Bio).

Mida tohib kompostkäimlasse visata?
Kompostkäimla on mõeldud kõdunevate käimlajäätmete ja biolagunevate ajapidamisjäätmete jaoks. Käimlajäätmete kõdunemist soodustavad köögijäätmed, sest need tasakaalustavad ja mitmekesistavad komposti toitainetesisaldust. Teisalt on köögijäätmete kompostimisel teatud riskid. Näiteks katmata jäänud liha- ja kalajäätmed võivad kompostimahutisse meelitada kärbseid. Sidusaine lisamisel tuleb olla hoolikas.
Käimlasse ei tohi visata seda, mis takistab kompostimisprotsessi või ei ole biolagunev, nagu näiteks: prügi, hügieenisidemeid, kemikaale, lupja, pesuvahendeid, pesuvett, tuhka ja sigaretikonisid.

Questions to seller

Only answered questions are visible to all users.

 • Tere. Paluks m kasti mõõtusid?

  Tere. Laius 98 cm. Pikkus - 110 cm kuni 154 cm (pikim osa). Kõrgus 56 cm.

 • Tere. Kas käimlakasti põhjaosal on ka mingi avaus või rest, mille kaudu eraldada vedel ollus ning mis materjalist kast ise on? Ette tänades.

  Tere. Kast on mingist kergest metallist. Resti või auku all pole. Ukse moodi on auk tagapaneelil. Komposti tekkikmiseks pannakse mingi saematerjali moodi asi peale ja mingi vedeliku ka. Võin kaasa anda nii üht kui ka teist. Muidu on need asjad müügis poodides ka.

 • Vaatasin kasti üle - see on siiski plastikust tehtud, mitte metallist ja all on tõesti väikesed avad.

  Eelmise vastuse juurde.

 • 5 3