Other users have also viewed

MEGA! TFA Dostmann, Ilmajaam!

 • Item ID: 159917474
 • Share

MEGA! TFA Dostmann, Ilmajaam!

Item ID: 159917474 Item condition: used
Auction is ended or not active
Auction is ended or not active
Final price: 10.00 EUR
Extending closure: 5 minutes
Starting time: Sat 24.07.2021 21:30:00
Closing time: Fri 30.07.2021 21:30:00
Viewed: 189
Last bidder: sauberid
Tallinn, Harjumaa, Harjumaa, Eesti
1
SINU24 OÜ
Reg. code 14705141    User since 22.04.2019

sinu24 99% e-store
Item condition: used
Location: Tallinn, Harjumaa, Harjumaa, Eesti
Quantity: 1
Payment: in cash, by deposit transfer, by transfer from Osta.ee e-account
Seller: sinu2499.4% / 52059
/ view user's e-store

Desire for change? THE Season weather station creates variety, because the weather picture changes not only with the forecast, depending on the season, the landscape appears in spring blossom, with summery green, golden autumn leaves or winter carg.
The weather symbols expand the display and give a forecast for the coming weather based on the measured air pressure changes. So you can see at a glance whether you should think of the sun hat or umbrella. The current relative air pressure is displayed; the course of the last 24 hours can be observed on a bar graph and thus a more exact picture of the weather development.
The outdoor temperature and humidity on site are determined by a separate radio transmitter.
Temperature and humidity are displayed to control the indoor climate. Through targeted heating and ventilation, you create a pleasant and healthy living climate and even save on heating costs.
The weather station offers many additional functions. You can set alarm limits for temperature and humidity, recall the daily high and low values, and calculate the dew point and heat index. Depending on the phase, the stylized moon is fully or partially illuminated. A radio-controlled clock with written-out weekday and date complete the information content.

 

 • Indoor temperature and humidity
 • Trend arrows
 • Forecast with colored weather picture
 • Graphic display of the air pressure trend
 • Max.-Min.-Function with automatic reset
 • Temperature and air-humidity alarm
 • Dew point and heat index
 • Moon phase

 

Esimene pilt on illustreeriva tähendusega!!!

 

Seisukord : Kasutatud!  Nupp on välja korpusest läinud!

Poe hind : ~75 €

 

 

Järeltulemisega - Tallinn, kulleriga (kui ise tellite), pakiautomaat (kui on lisatud kuulutuses).

NB!

Lõplik hind sisaldab käibemaksu! Kui soovite arvet firma nimele, palume saata firma andmed enne kui tasute ostu eest ja kinnitate transpordi! 

Selleks, et ühe pakina võidetud esemed kätte saada - palume valida mõnel oksjonil pakiautomaat ja muud ostud - "Järeletulemisega"
Kui kaubaga esineb mingi probleem - palume avada pretensiooni, ning kirjeldada probleemi pretensioonis. Samuti enne negatiivse tagasiside jätmist palume võtta meiega ühendust olukorda lahendamiseks. Meie eesmärk on, et iga meie klient jääks rahule võidetud oksjoniga ja tuleks tagasi osalema ja võitma uuesti.
 
Ostjal on õigus ilma põhjust nimetamata 14 päeva jooksul keelduda kaubast, kui seda ei ole kasutatud, rikutud või selle väljanägemine ei ole oluliselt muutunud, see tähendab, et kauba või selle pakendi väljanägemisele on tehtud ainult sellised muudatused, mis olid vajalikud saadud kaubaga tutvumiseks. Kauba tagastamisel vastutab Ostja kauba väärtuse vähenemise eest, kui see on tekkinud toimingute tõttu, mis ei olnud vajalikud kauba laadi, omaduste ja toimimise kindlaks tegemiseks. Mõlema suuna postikulu kandjaks on Ostja.
Tagastada kauba on võimalik 14 päeva jooksul hetkest, kui ostja saab kauba füüsiliselt kätte. 

Questions to seller

Only answered questions are visible to all users.

 • No questions asked