Rein TAMMIK (1947 ) Paris, 1991 - ARTSTAC Galerii

  • Item ID: 157980365
  • Share
1/1

Rein TAMMIK (1947 ) Paris, 1991 - ARTSTAC Galerii

Item ID: 157980365 Item condition: old Delivery time: 2 days
Offer ended
Offer ended
Final price: 4 500.00 EUR
Starting time: Sun 13.06.2021 19:37:36
Closing time: Mon 14.06.2021 09:17:10
Viewed: 9
Tallinn, Harju county, Estonia
Item condition: old
Location: Tallinn, Harju county, Estonia
Delivery time: 2 days
Payment: in cash, by deposit transfer, by transfer from Osta.ee e-account
Seller: Livres07100% / 61 / View other items of the seller

VAATA PILTE !!!

Maali saab näha Suur-Karja 21, Tallinn

ARTSTAC GALERII ON AVATUD !

Tel: 539 46 383 või email : [email protected]

ARTSTAC GALERII
Tel +372 539 46 383
[email protected]
www.artstac.com

 

KÕIK MEIE OKSJONID  

E-pood: Livres07

 

REIN TAMMIK  

Original õlimaal , ''Paris''  1991

Suur Eesti kunstnik Monet

Format: 38 cm x 55 cm,

41 cm X 58 cm raamiga 

Je suis arrivé a Tallinn en 1989 pour la 1ere fois, suite à une invitation de l'association des peintres Estoniens. Le President etait Ando Keskula et j'avais decidé de visiter plusieurs ateliers de peintres. Ants Juske m'accompagnait dans toutes ces démarches et durant plusieurs jours je visitais et parfois j'achetais les oeuvres des artistes selectionnées par Ants Juske, que j'ai toujours consideré comme l'eminent et meilleur art critique que L'Estonie ait connu.

J'ai acquis des oeuvres de Nicolas Kormasov, la route de Tartu, l'un de ses chefs d'oeuvre, de Henri Roode, de Peeter Mudist, de Victor Leskin, ses meilleures oeuvres car sa pallette est large, Raoul Kurvitz, sa meilleure periode 1989, oeuvre exposée a Copenhague.

Et il m'a présenté Rein Tammik que j'ai apprécié par sa gentillesse, son sens de la peinture et de suite j'ai compris que Rein Tammik souhaitait élargir sa palette, voyager et découvrir la Normandie, fief des impressionnistes Francaise, Giverny, Rouen oú ont séjourné Monet, Renoir, Manet, Cezanne, Degas ect.

Je l'ai invité en fin 1990 en France et je l'ai pris sous contract exclusif avec ma galerie du Treport, á cote d’Eu où je résidais au Domaine de Beaumont. J'ai acquis durant 3 ans ces tableaux dont celui ci que j'estime comme Ants Juske, malheureusement disparu en 2018, comme l'un de ses Chefs D'oeuvres.

Rein Tammik s'est libéré, affranchi en arrivant en France de l'influence Hyperrealiste de l'occupation soviétique et a été sublimé par ce Neo-Emotionisme caracterisé dans sa peinture Normande des anneés 1991 à 1993.

On peut mentionner cette periode de Rein Tammik comme l'une des plus rares et Neo Emotionnism Estonien.

Je l'ai aidé financierement de s'etablir à Eu et y résider. Je lui ai indiqué ulterieurement que le sud de la France, lui permettrait de se sublimer et de produire une peinture a la Cezanne, ou a la Picasso. Mais il a preferé rester à EU, ville royale de Louis Philippe.

Tulin esimest korda Tallinna 1989. aastal pärast Eesti maalikunstnike liidu kutset. President oli Ando Keskula ja otsustasin külastada mitut maalritöökoda. Ants Juske saatis mind kõigil neil sammudel ja ajal mitu päeva külastasin ja ostsin vahel Ants Juske valitud kunstnike töid, keda olen alati pidanud silmapaistvaks ja parimaks kriitiliseks kunstiks, 
mida Eesti on tundnud. Ostsin Nicolas Kormasovi teose "la route de tarttu", ühe tema meistriteose, Henri Roode käest, Peeter Mudistilt. Ja ta tutvustas mind Rein Tammikule, mida hindasin tema lahkuse, maalitunnetuse ja muu eest Sain aru, et Rein Tammik soovis laiendada oma paletti, reisida ja avastada Normandiat, Prantsuse impressionistide kindlust Giverny, Rouen, kus viibisid Monet, Manet, Renoir, Cezanne, Degas jne. Kutsusin ta 1990. aasta lõpus Prantsusmaale ja võtsin ta eksklusiivlepingu alusel oma galeriisse Treportis, Eu küljeall, kus ma elasin Domaine DE Beaumontis. Ostsin need maalid 3 aastaks, sealhulgas selle, mida ma pean Ants Juske kadus kahjuks 2018. aastal ühe oma meistriteosena. Rein Tammik vabastas end Prantsusmaal saabudes hüperrealistlikust mõjust, Nõukogude okupatsioonist ja sublimeeris seda neoEmotionismi, mida iseloomustas tema Normani maal aastatel 1991-1993. Rein Tammiku seda perioodi võime nimetada üheks kõige haruldasemaks ja eesti uueemotsiooniks. Aitasin tal rahaliselt elama asuda ja seal elada. Ütlesin talle hiljem, et Lõuna-Prantsusmaa lubab tal end sublimeerida ja toota maali Cezanne'is või Picasso's. Kuid ta eelistas jääda ELis, Louis Phiippe kuninglikus linnas.

Selle maali maalis Rein Tammik, see maalija oli just lahkunud kodumaalt Eestist, et emigreeruda Prantsusmaale. See meistriteos näitab erakordset emotsiooni, mida ta tundis selle katedraali avastades.

Selle kirgastava gooti kunsti monumendi on mitu korda maalinud impressionistide ajaloo suurim maalikunstnik - Claude Monet.

Selles kohas asus kirik, kus oli viikingite looja Rollo Normandia hertsogkond ristiti ja maeti 911 aastal. Selle katedraali ehitust alustati 12. sajandil, jätkati, laiendati 13. sajandil lendleva gooti stiilis aastatel 1485–1507. Katedraal hävis osaliselt ususõdade ja revolutsiooni ajal, kus see riigistati ja rüüstati. 

Selle ajaloomälestise kaunimad maalid on maalitud

Claude Monet, maaliseeria erinevatel kellaaegadel, et mängida valguse variatsioonidel.

  • Leiate neid erinevaid sarju
  • Pariisi musee d’Orsay juures
  • Los Angelese Getty keskuses
  • washingtoni riiklik kunstigalerii

See Tammiku maal on tema karjääri kõige representatiivsem ja seda võib nimetada postimpressionistiks ja nagu ütles Ants Juske, on see ilmselt parim periood, parim kunstniku maal, Eestis liiga vähe tuntud, aga see eesti kunstnik, üks väheseid kaasaegseid, kellel olid Londonis Rouenis avalikud oksjonid, Pariis.

Kõige tähelepanelikumad kollektsionäärid, otsige neid maale ameeriklaste ja prantslaste omanduses.

 

 

 Rein Tammik  ARTISTE ESTONIEN ET FRANCAIS .

Sünd 1947, Valga

HARIDUS JA ELUKÄIK 
1964 - 1974 Tartu Kunstikool 
1973 Tallinn. Vabariiklikud ja Tallinna näitused 
1974 Esimene isikunäitus Tallinna Kunstihoones 
1975 Nõukogude Liidu Kunstnike Liidu liige.
1976 - 1984 „Tallinnfilmi” animafilmide kunstnik ja lavastaja 
1981 Nõukogude Liidu Kinematografistide Liidu liige.
1986 Moskva. Tellimustööd (Kaasani ja Ho Schi Minhi muuseumid) 
1990 Prantsusmaa (kus elab tänaseni), Rein Tammik was under contract of  My French Gallery from 1990 .

Üks kuulsamaid elusaid Eesti kunstnikke,

Rein Tammiku töid on paljudes muuseumides nagu Kumu muuseum Tallinn, Tartu Rahva Muuseum jne

Kõiki pakutud teoseid saab originaalis näha galeriis ArtSTAC:

 

 

 

 

 

Questions to seller

Only answered questions are visible to all users.

  • No questions asked