Soome kaitsepolitsei ajalugu.Matti Simola
- Item ID: 252530641
- Watch item
- Share
You can buy this item even if you don't yet have an Osta.ee user account
NB! If you are not located in Estonia. Ask from seller via questions section if they ship out of Estonia.
| Starting time: | Tue 19.05.2026 14:36:08 |
|---|---|
| Viewed: | 1 |
- Secured payments
- Authenticated sellers
- Fast support
- Favorable transport
| Item condition: | Used |
|---|---|
| Location: | Rapla, Raplamaa, Eesti |
| Language: | Estonian |
| Quantity: | 1 |
| Shipping/Delivery: |
SmartPOST: from 2.64 EUR (XS)
Omniva: from 1.23 EUR (XS)
DPD Pickup locker/parcel shop: 1.41 EUR (XS)
Unisend: 1.18 EUR (XS)
|
| Payment: | by deposit transfer, by transfer from Osta.ee e-account |
| Seller: | oomiseadus99.5%positive feedback View other items of the seller |
Heas korras raamat väiksema veaga - leheblokk ja tagakaas kergelt kõverad,seetõttu esikaas hoiab kergelt irvakile.vt 2-t viimas pilti.Sisu puhas.
--------------------
Käesolev raamat tutvustab Soome kaitsepolitsei 60aastast tegevust. Soome kaitsepolitsei SuPo ja tema eelkäijad, Uuriv Keskpolitsei ja Riigipolitsei on alati äratanud huvi ja tekitanud küsimusi. Neile vastates ei tule puudust arvamustest ega arusaamadest, õigetest ega ekslikest.
Soome kaitsepolitsei alustas 60 aasta eest tööd keerulistes tingimustes. Põhiülesanne seisnes selles, et takistada Soome muutumist rahvusvahelise spionaaži tallermaaks, seadmata sealjuures ohtu riigi välissuhteid. Teine oluline küsimus oli, kuidas kontrollida ühiskonnakorraldust ohustavat poliitilist tegevust, mis oli ometi seaduslik. Aja jooksul laienes kaitsepolitsei tegevus ka terrorismitõrje, julgeolekutagamise ja isikute turvakontrolli valdkonda. Ka äärmusliikumised on tööd andnud. Rõhuasetuste muutumise taustal jäi üks valdkond ometi kindlalt esikohale: spionaaži vastu võitlemine.
Käesolevas raamatus jõutakse tänapäevale nii lähedale kui konfidentsiaalsusnõue vähegi lubab. Puhtajalooline osa käsitleb perioodi külma sõja lõpuni, hilisemast ajast tutvustatakse veel töökorralduse muutumist. Ka tundlikke teemasid ei väldita. Raamatus heidetakse ühtlasi pilk kaitsepolitsei eelkäijatele, tehes seda osalt seni kasutamata materjali põhjal.
Soome kaitsepolitsei ajajärgust on kirjutanud Turu ülikooli poliitajaloo professor Kimmo Rentola. Sellele eelnenud asutusi tutvustab professor Matti Lackman. Lisasatud on ka teiste autorite koostatud lühemaid peatükke ja infokaste, millest mahukamad käsitlevad töökorraldust ja terrorismitõrjet.
---------------------------------------------
Autor(id): Matti Simola Kirjastus: Hea Lugu
Aasta: 2013
ISBN: 9789949489640
Lehekülgi: 352
Mõõdud: 245x166 mm
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, kõvade kaantega

Questions to seller
Only answered questions are visible to all users. NB! If you share your contact details, Osta.ee cannot protect you from fraudsters.