Eseme müüki panek

Oled jõudnud otsusele, et tahate midagi maha müüa. Ostsid uue mööbli ja vana ei ole kuskile paigutada või soovid hoopis autot maha müüa, et käia ära ühel kruiisil - võimalusi on palju, miks sa tahad müüa ja mida. Aga sa ei tea, kust alustada ja kuidas käituda..
Siin võtame sammhaaval läbi kõik etapid eseme müükipanemiseks Osta.ee keskkonnas:

Olles keskkonda sisse loginud, kliki kõigepealt lehe paremal ülaservas asuval nupul "Lisa uus ..."

MÜÜ

1) Sisesta uus oksjon
Vali oksjoni liik, mil viisil soovid eset müüa. Lähemalt oksjoni tüüpidest siin. Vajuta "Alusta uut". 

2) Pooleldi sisestatud oksjonid
Kui sul on oksjoni sisestamine varasemalt pooleli jäänud, siis saad sisestamist jätkata, valides poolelioleva oksjoni ning vajutades "Jätka..."

ESEME INFO

1) Kategooria valik
Lähtuvalt pealkirjast pakub Osta.ee sulle võimalikke kategooriaid. Kui need siiski ei sobi, vali kategooriad käsitsi.
Vali peakategooria – kategooria, kuhu oksjonile lisatav ese kõige enam sobib.
Vali sobivaim alamkategooria.
Kui soovid, et müüdav ese figureeriks ka teises kategoorias, siis tehke linnuke "Soovin müüa lisakategoorias" ette. Sel juhul pead veelkord läbi tegema eelmised etapid. 
NB! Kui müük on sisestatud esemele mittevastavasse kategooriasse, siis müük suletakse või tõstetakse ümber sobivasse kategooriasse.

2) Pealkiri ja kirjeldus
Oled jõudnud kohta, mis määrab Sinu müügi edukuse. Sul tuleb kirjeldada oma eset võimalikult atraktiivselt, et sellega esemele ostja tähelepanu tõmmata. Pealkirja juures ära kasuta HTML- i! Kirjelduses on aga HTML lubatud ja lausa kohustuslik. Loe siit, kuidas kirjedada kaupa HTML-i kasutades.

3) Asukoht
Eseme asukoha juures märgi ära, kus ese reaalselt asub.

4) Pildid
Pilt on kindlasti üks määravaim detail soodsa müügitehingu teostamiseks ja aitab oksjonil pälvida ka rohkem tähelepanu. Loe siit, kuidas lisada oksjonile pilti.

MÜÜGIINFO

1) Hind ja kogus
Inglise oksjoni puhul määra oksjonile alghind ja soovi korral ka OstaKohe hind. Hindade tüüpide kohta lähemalt siin.

Fikseeritud hinnaga müügi korral määra müügihind ning korraldatavate müükide arv (kogus).

2) Eseme seisukord
Vali, millisele seisukorrale lisatav ese vastab - uus, kasutatud, vana või hoopis antiikne?

3) Täpsusta oksjoni kestust
Vali, kui kaua sinu müük kestab. Minimaalne kestus on 1 päev (24h), maksimaalne aga 28 päeva.
Määra müügi algusaeg.
Määra müügi pikenemise aeg. Pikeneva lõpuga oksjoni kohta loe täpsemalt siin.

4) Makseviisid
Vali, millised makseviisid on sinu jaoks sobivad. Deposiidimakse e-konto makse ühe osana aktsepteerimine on seejuures kohustuslik. Makseviiside kohta lähemalt siin.

5) Transpordiinfo
Aktiveeri kõik sinu jaoks sobivad transpordiviisid ning vali, kelle kanda jäävad transpordikulud. Saad valida, kas ostja tasub transpordikulud või oled nõus need ise kinni maksma. Lisa ka tarneaeg - kui kiiresti jõuab ese ostjani.
Maksimaalne tarneaeg on 30 päeva. Tarneaja arvestus algab eseme eest tasumise hetkest. 

6) Lisainformatsioon
Siin saad määrata, kas soovid läbi viia privaatset oksjonit ning kas oksjonil osalejatele kehtib vanusepiirang.
Lehekülje loendur näitab oksjoni kirjelduse juures ära arvu, mitu korda seda vaadatud on. Võid seda kasutada või mitte, kuid puhtast uudishimust oleks ju huvitav teada, kui suur on olnud huvi sinu oksjoni vastu.

7) Heategevus
Kui märgid, et oksjon on heategevuslik, siis ostja tasub eseme eest deposiidimaksena (ainus võimalik viis) ning kui ese on ostjale edastatud, liigub deposiidis olev summa otse valitud heategevusliku organisatsiooni e-kontole.
Ostja poolt tasutud traspordikulu liigub müüja e-kontole. Kui saatmiseks on valitud SmartPOST või Omniva, siis transpordikulu maksab ostja eseme kättesaamisel.

8) Lisateenused
Soovi korral saad siin müügi juurde tellida lisateenuseid, et muuta oma müük silmapaistvamaks - kategooria tasemeteenus või esilehe eripakkumine.

Millal kasutada lisateenuseid?
Esineb mitmeid olukordi, kus kasutaja tahab oma müügile suuremat tähelepanu kui tavaliselt. Kes meist seda ei sooviks?
Siinkohal mõned näited:

*Müüki pannakse väga väärtuslik ese, madala alghinnaga (kui lisateenuseid mitte kasutada, võib lõplik müügihind liiga madalaks jääda).
*Korraldatakse oksjon, mille kestus on lühike (põhjusi võib olla erinevaid: kiire rahavajadus jne). Enampakkumisel on palju analoogseid esemeid.
Lisateenused ei õigusta ennast juhul, kui oksjonile pannakse väga odavaid esemeid (lisateenuse kasutamise hind ei tohiks ju eseme lõplikust müügihinnast suurem olla!).

ÜLEVAADE JA LISAMINE

Oled lõpuks jõudnud viimasele leheküljele, kus näed ülevaadet müügi kirjeldusest ja selle tingimustest ning saad veel teha viimaseid muudatusi klikkides "Muuda... (vastav muutmist vajav alaliik)", et anda müügile viimane lihv.
Samas näed ära ka maksmisele kuuluvad teenustasud.
Ja viimaks, kui oled veendunud, et kõik on nii nagu peab, kliki "Oksjon valmis", misjärel genereeritakse sulle arve avamistasu ja/või lisateenuste kohta (kui neid on). Pärast arve tasumist aktiveerub müük koheselt või siis sinu määratud kuupäeval/kellaajal.