Kinnistu Järva-Madise kõrts, Järva-Madise küla

1/1

Kinnistu Järva-Madise kõrts, Järva-Madise küla

Eseme ID: 205110853 Seisukord: kasutatud
Oksjon on lõppenud
Oksjon on lõppenud
Lõpphind: 3 350.00 EUR
Pikenev lõpp: 5 minutit
Algusaeg: K 20.12.2023 13:00:00
Lõpuaeg: R 19.01.2024 13:14:01
Vaadatud: 1871
Viimati pakkus: madison
Järva-Madise kõrts, Järva-Madise küla, Järva vald, Järvamaa, Eesti
1
Müüja:
Järva vald100%positiivset tagasisidet
5 tagasisidet    107 jälgijat
Järva Vallavalitsus   Kasutaja alates 10.05.2019
Reg. kood 77000335
Seisukord: kasutatud
Asukoht: Järva-Madise kõrts, Järva-Madise küla, Järva vald, Järvamaa, Eesti
Kogus: 1
Transport: Järeletulemisega
Käsiraha / tagatisraha: 140 EUR
Maksmine: pangaülekandega
Müüja: Järva vald100%positiivset tagasisidet vaata kasutaja e-poodi

Järva vald müüb enampakkumisel kinnistu (registriosa nr 7019650, katastritunnus 12901:001:0333, aadress Järva maakond, Järva vald, Järva-Madise küla, Järva-Madise kõrts). 

Maa sihtotstarve on üldkasutatav maa 100 %, pindala 940 m².

Kinnistul asuvad ajalooliselt ja kultuurilooliselt tuntud Järva-Madise kõrtsi varemed. Kinnistul leiduvate varemete päritolu ulatub aastatesse, mille jooksul kõrts oli oluliseks peatuspaigaks möödujatele ja kohalikele elanikele ning see paik omab seoseid meie kirjanduse klassika varasalve kuuluvas raamatus kirjeldatud olustikuga.

Järva-Madise kõrtsi varemed paiknevad maalilises maapiirkonnas, kus lähedal asuvad turismi sihtkohad ja looduskaunid kohad pakuvad võimalusi leida kinnistule funktsioon mis väärtustab selle seoseid meie ajaloo ja kultuurilooga.

15 km kaugusel asub Mägede järv. 6 km kaugusel asub A.H.Tammsaare muuseum. 15 km kaugusel asub Valgehobusemäe Suusa- ja Puhkekeskus ja saavad alguse Kõrvemaa maastikukaitsealale viivad matkarajad. Teed on heas seisukorras, kinnistu piirneb avaliku teega. 

Kaev ja kanalisatsioon puudub. Elektri võrguleping puudub.  

Asukoht 60 km Tallinnast  ja 6 km Aravetelt. 

Mõjuva põhjuseta lepingu mittesõlmimisel ettenähtud tähtaja jooksul (tähtaeg teatatakse enampakkumise võitjale täiendavalt) või mõjuvast põhjusest mitteteatamisel kaotab enampakkumise võitja õiguse nõuda lepingu sõlmimist, samuti ei tagastata talle tagatisraha. 

Notariaalne müügileping sõlmitakse kaugtõestamise teel, kui ei lepita kokku teisiti.

Müügihinna tasumiseks kasutatakse notari hoiukontot, kui ei lepita kokku teisiti.
 
Müügihind peab olema laekunud notari hoiukontole või Järva Vallavalitsuse arvelduskontole vähemalt 3 (kolm) päeva enne lepingu sõlmimise päeva.

Enampakkumisele määratud tagatisraha broneeritakse pakkumise tegemisel pakkuja Osta.ee e-kontolt, ilma tasumata ei lase oksjonisüsteem pakkumist teha. Broneering tühistatakse, kui keegi teeb oksjonil suurema pakkumise. Enne pakkumise sisestamist peab tagatisraha olema tasutud.

Enampakkumise võitja tagatisraha tasaarveldatakse müügihinna tasumisel. Osta.ee konto on igal registreerunud kasutajal. E-kontole saab konto omanik läbi pangalingi kanda ettemaksuks raha, mida saab kasutada tagatisraha ja arvete tasumiseks. Kui pakkuja ei võida enampakkumist, siis eemaldatakse e-kontol tagatisraha broneering ning pakkuja saab antud summa tagasi oma pangakontole kanda.

Müügileping sõlmitakse sama isikuga kes on enampakkumise võitnud. Arve esitatakse samale isikule ja arve peab tasuma sama isik, kes on enampakkumise võitnud.

Alghind on 1400 eurot.

Tagatisraha on 140 eurot. Tagatisraha tasaarveldatakse müügihinna tasumisel.

Kontakt: Valdur Permanson, telefon 5127569, e-post [email protected]

-----------------------------------------------------
Enampakkumiste tingimused:

Korraldus antakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 30 lõike 1 punkti 2, haldusmenetluse seaduse § 75, halduskohtumenetluse seadustiku § 40 ja § 46, Järva Vallavolikogu 28.06.2018 määruse nr 25 „Vallavara valitsemise kord“ § 29, § 38, Järva Vallavolikogu 26.10.2023 otsuse nr 69 „Vallavara võõrandamine enampakkumise korras“ alusel.

1. Korraldada elektrooniline enampakkumine kinnistu (registriosa nr 7019650, katastritunnus 12901:001:0333, aadress Järva maakond, Järva vald, Järva-Madise küla, Järva-Madise kõrts) võõrandamiseks alghinnaga 1400 (üks tuhat nelisada) eurot, tagatisraha 140 eurot.

2. Enampakkumiste tingimused:

2.1. kõik kinnistu omandiõiguse üleminekuga seotud kulub kannab ostja;

2.2. kinnistu müügihind peab olema laekunud Järva Vallavalitsuse arvelduskontole või notari deposiitkontole vähemalt 3 (kolm) päeva enne lepingu sõlmimise päeva;

2.3. enampakkumisel osaleja on kohustatud enne pakkumise tegemist tähelepanelikult kinnistu looduses üle vaatama ning tutvuma müüdava objekti kohta Maa-ameti geoportaali kaartidel kajastuva infoga. Kinnistu ja seda puudutavate andmetega tutvumata jätmise korral ei saa pakkuja hiljem väita, et ta ei olnud teadlik kinnistu seisukorrast;

2.4. enampakkumise võitjaks loetakse kõrgeima hinna pakkunud osaleja;

2.5. enampakkumine toimub selleks ette nähtud internetiportaalis;

2.6. enampakkumine viiakse läbi vastavalt internetiportaali kasutustingimustele. Pakkumised tuleb sisestada enampakkumisele internetiportaalis;

2.7. internetiportaalis kinnistu kohta pakkumist tehes kinnitab pakkuja, et on tutvunud ja nõustub käesolevate tingimustega, on tutvunud kinnistuga ning on teadlik kinnistu seisukorrast, suurusest ja piiridest ning juurdepääsuõigusest ja kitsendustest ning ei oma seoses varaga mingeid pretensioone võõrandajale ja ta on nõus kinnistu omandama seisundis, millises see on pakkumise tegemise hetkel. Täiendava informatsiooni saamiseks tuleb pöörduda tööpäevadel Järva Vallavalitsuse vallavara peaspetsialisti Valdur Permansoni poole (telefon 512 7569, e-post [email protected]).

3. Enampakkumise läbiviimise komisjoni ülesandeid täidab vallavara peaspetsialist.

4. Kui enampakkumise tulemusena ei esitatud ühtegi pakkumist, võib komisjon kinnistu panna korduvalt enampakkumisele, kuni pakkumine esitatakse.

5. Korraldust on võimalik vaidlustada 30 päeva jooksul teatavakstegemisest, esitades kaebuse Tallinna Halduskohtule halduskohtumenetluse seadustikus sätestatud korras või vaide Järva Vallavalitsusele haldusmenetluse seaduses sätestatud korras.

6. Korraldus jõustub teatavakstegemisest.


Kui oksjonivõitja loobub ostust, siis vastavalt Osta.ee kasutajalepingule on Osta.ee'l õigus määrata oksjoni võitjale leppetrahv, mille suurus on 20% oksjonil kujunenud lõpphinnast, minimaalselt 15,00€.
Ostu-müügileping koostatakse enampakkumise võitja andmetega! 
Kui soovite vara vormistada ettevõtte nimele, tuleb ettevõttele registreerida eelnevalt eraldi kasutajakonto ning ettevõtte kasutajakonto alt pakkumine teha.

Küsimused müüjale

Ainult vastatud küsimused on kõigile nähtavad.

  • Ühtegi küsimust ei ole esitatud