Teised kasutajad on vaadanud veel

laohoonega kinnistu Hiiu mnt 1 Käina alevik, 36801:001:0783

  • Eseme ID: 81188997
Oksjon on lõppenud
Lõpphind: 35 000.00 EUR
Pikenev lõpp: 5 minutit
Algusaeg: E 25.07.2016 15:00:00
Lõpuaeg: E 22.08.2016 15:00:00
Vaadatud: 344
Viimati pakkus: MGRP
Käina alevik, Käina vald, Hiiumaa, Hiiumaa, Eesti
1
Seisukord: kasutatud
Asukoht: Käina alevik, Käina vald, Hiiumaa, Hiiumaa, Eesti
Kogus: 1
Maksmine: pangaülekandega
Müüja: käinavallavalitsus — / 0 / vaata kasutaja e-poodi

Enampakkumise objekt on Hiiu mnt 1 kinnistust, registriosa nr 739333, asukohaga Käina vald Käina alevik, eraldatav Hiiu mnt 1 katastriüksus tunnusega 36801:001:0783, suurus 15931 m², sihtotstarve tootmismaa, omanik Käina vald. Kinnistul asub ca 900 m2 laohoone.

Ostjal on kohustus rekonstrueerida omandataval maaüksusel asuv hoone eesmärgiga parandada krundi heakorda ja anda hoonele korrastatud välimus, sh välisseinte fassaadikattematerjaliga katmine investeeringu eeldatava maksumusega 30 000 eurot (koos käibemaksuga).

Ostja on kohustatud punktis investeeringukohustuse täies mahus täitma 12 (kaheteist) kuu jooksul ostu-müügilepingu sõlmimisest. Kohustuste mittenõuetekohasel täitmisel ostja poolt on Käina vallal õigus teostada hoone välisseinte katmine fassaadikattematerjaliga kolmandate isikute vahendusel. Ostja kohustub koheselt hüvitama Käina vallale tehtud kulutused, mis on tekkinud seonduvalt ostja poolse tegevuse või tegevusetusega hoone välisseinte uue fassaadikattega katmisel, 30 000 euro ulatuses.

Ostja poolt võetud kohustus kehtib kinnistu igakordsel omandiõiguse üleminekul ka uue omaniku suhtes ja ostja on kohustatud teavitama enne kinnistu või selle osade võõrandamist uut omanikku võetud kohustustest. Teavitamine või kohustuste üleandmine tuleb fikseerida võõrandamise lepingus.

Investeeringu kohustusega kinnistu võõrandamisel on ostja kohustatud viivitamata teavitama Käina Vallavalitsust.

Investeeringukohustus loetakse täidetuks pärast töö ülevaatuse ja hindamise akti kinnitamist Käina Vallavalitsuse poolt. Ostja esitab Vallale omapoolselt allakirjastatud akti, milles on näidatud teostatud tööd ja materjalid, nende maksumused. Vallal on õigus nõuda akti lisadena makseid tõestavate arvete või dokumentide koopiaid.

Investeeringukohustuse tagamiseks seatakse kinnistule hüpoteek Käina valla kasuks 30 000 eurot.

 

Enampakkumisel saavad osaleda kõik füüsilised ja juriidilised isikud, kellel on õigus sõlmida vastav leping ning kelle osavõtt enampakkumisest ei ole vastuolus seaduse või teiste õigusaktidega. Enampakkumisest ei või osa võtta ja ostu-müügilepingut ei sõlmita isikutega, kellel on Käina valla ees võlaõiguslikust lepingust tulenevat tähtaegselt täitmata rahalisi kohustusi või kes isiklikult või esindaja kaudu on seotud enampakkumisega (enampakkumise korraldajad, alghinna määrajad, isikud, kelle pädevusse kuulub enampakkumise tulemuste kinnitamine) ja nende abikaasad ja otseliinis sugulased.

Osta.ee portaalis korraldatavale enampakkumisele, mille objektiks on Hiiu mnt 1 kinnistu, pakkumist tehes kinnitab pakkuja, et on tutvunud ja nõustub enampakkumise tingimustega, on tutvunud kinnistuga ning on teadlik kinnistu seisukorrast ja ei oma selles osas Käina vallavalitsusele pretensioone. Kinnistuga tutvumiseks tuleb müüjaga eelnevalt kokku leppida pöördudes tööpäevadel Käina Vallavalitsuse poole.

Enampakkumise tulemused kinnitab Käina Vallavalitsus korraldusega.

Enampakkumise võitjaga sõlmitakse notariaalne ostu-müügi leping, mille kulud (sh notaritasu ja riigilõiv) kannab ostja. Enampakkumise võitja on kohustatud ilmuma lepingu sõlmimise kohta talle teatatud ajal. Juhul kui ostu-müügi lepingut ei sõlmita müüjast mitteolenevatel põhjustel 2 kuu jooksul alates enampakkumise tulemuste teatavaks saamisest osta.ee portaalis, kuulutatakse enampakkumine  nurjunuks.

Enampakkumise võitja tasub ostuhinna Käina Vallavalitsuse arvelduskontole hiljemalt 1 kuu jooksul pärast enampakkumise lõppu.

Küsimused müüjale

Ainult vastatud küsimused on kõigile nähtavad.

  • nelehh küsis 29.07.2016 00:12

    Millisest kalkulatsioonist lähtub hinnanguline fassaadi katmine ning kuidas seostub see ostja ehk hoone tulevase omaniku õigusega hoone kasutusotstarvet (ja välimust) ise määrata? Kui tegemist on probleemiga et antud kujul riivab objekt silma, siis seostub see eelkõige pigem heakorraga objekti ümbruses (hetkel on objekti fassaad ju ise suuresti nii ehk naa "maltsaväljaga" varjatud). Aitäh!

    Tere Fassaadi katmise hinna määramiseks küsisime pädevalt ehitusspetsialistilt eelkalkulatsioonid erinevate fassaadikatematerjalidega​. Pakkumised jäid vahemikku 29 167,2 kuni 41 294,4 eurot, millele lisandub käibemaks (vald pole käibemaksukohuslane ja tagasi käibemaksu ei saa kui ise töö teha). Hoone omanik võib loomulikult muuta hoone kasutusotstarvet (järgides kehtivaid planeeringuit ja ehitusseadustikku) ja välimust, meie jaoks on tingimus, et fassaad oleks aasta jooksul korrastatud. Seda võib teha ka näiteks tervet hoonet rekonstrueerides. Hoone omaniku kohustus on nii ehk naa tagada kogu krundi heakord. Parimat Tiivi Lipp abivallavanem 53463897

  • 5 1