Narva mnt 101, Tartu linn

 • Eseme ID: 163020470
 • Jaga

Narva mnt 101, Tartu linn

Eseme ID: 163020470 Seisukord: vana
Oksjon on lõppenud
Oksjon on lõppenud
Lõpphind: 315 000.00 EUR
Pikenev lõpp: 5 minutit
Algusaeg: E 27.09.2021 12:00:00
Lõpuaeg: E 25.10.2021 12:04:42
Vaadatud: 2376
Viimati pakkus: margusni
Tartu, Tartumaa, Eesti
1
Müüja:
TartuLV100%positiivset tagasisidet
3 tagasisidet    59 jälgijat
Tartu Linnavalitsuse linnavarade osakond   Kasutaja alates 16.09.2015
Reg. kood 75006546
Seisukord: vana
Asukoht: Tartu, Tartumaa, Eesti
Kogus: 1
Käsiraha / tagatisraha: 5000 EUR
Maksmine: pangaülekandega
OSTA KREDIIT 315000.00€ al. €/ kuu
vaata edasi
Müüja: TartuLV100%positiivset tagasisidet vaata kasutaja e-poodi

Võõrandatakse Tartu linna omandis olev kinnistu aadressiga: Narva mnt 101, Tartu linn, Tartu maakond (katastritunnus 79301:001:0583) 1818,0 m2, sihtotstarve 100% ärimaa. 

Kinnistul paiknev olemasolev hoone on koormatud tähtajatu üürilepinguga. Kinnistul paiknevat hoonet ei ole lubatud lammutada, see tuleb renoveerida vastavalt väljastatud muinsuskaitse eritingimustele.


Hoone plaan, üürileping ning eritingimused on siit leitavad: https://tartu.ee/et/linnavara-voorandamine


Täiendav info ja kinnistuga tutvumine: Eva Lääne; +372 51 84 147, [email protected]


Enampakkumise tingimused:


Vastavalt Tartu Linnavalitsuse 07.09.2021 korraldus nr 962 võõrandatakse enampakkumise korras kinnistu Narva mnt 101 (katastritunnus 79301:001:0583). Enampakkumise korraldaja on Tartu Linnavalitsuse linnavarade osakond. Enampakkumine viiakse läbi üldkasutatava andmesidevõrgu vahendusel Osta.ee (www.osta.ee) portaalis.

 1. Enampakkumise läbiviimiseks on moodustatud komisjon koosseisus: esimees Eva Lääne, liikmed Mirtel Daniel ja Leelo Sahk-Jansen.
 2. Enampakkumine viiakse läbi vastavalt Tartu linnavara eeskirjale.
 3. Enampakkumisel osalemiseks peab pakkuja olema registreeritud Osta.ee keskkonna kasutajaks, nõustuma osta.ee kasutajatingimustega ning tema isik peab olema tuvastatud kas ID kaardi või pangalingi kaudu. Pakkumised tuleb sisestada enampakkumisele Osta.ee portaalis.
 4. Enampakkumise alghind on 280 000 eurot ja tagatisraha on 5000 eurot.
 5. Enampakkumisele määratud tagatisraha broneeritakse pakkumise tegemisel pakkuja Osta.ee e-kontolt, ilma tasumata ei lase oksjonisüsteem pakkumist teha. Broneering tühistatakse, kui keegi teeb oksjonil suurema pakkumise. Enne pakkumise sisestamist peab olema tasutud tagatisraha. Enampakkumise võitja tagatisraha tasaarveldatakse müügihinna tasumisel. Osta.ee e-konto on igal registreerunud kasutajal. E-kontole saab konto omanik läbi pangalingi kanda ettemaksuks raha, mida saab kasutada tagatisraha, osavõtutasude ja arvete tasumiseks. Kui pakkuja ei võida enampakkumist, siis eemaldatakse e-kontol tagatisraha broneering ning pakkuja saab antud summa tagasi oma pangakontole kanda;
 6. Juhul, kui enampakkumisel osaleja osutub enampakkumise võitjaks ning enampakkumine kinnitatakse, kohustub ta tasuma korteriomandi eest pakutud hinna.
 7. Enampakkumise võitnud isikule tagatisraha ei tagastata. Tagatisraha arvestatakse müügihinna hulka.
 8. Võõrandamise objekt: Tartu linn, Narva mnt 101 (katastritunnus 79301:001:0583) kinnistu. Kinnistu suurus on 1818 m2, sihtotstarve 100% ärimaa.
 9. Kinnistul paiknev olemasolev hoone on koormatud tähtajatu üürilepinguga. Üürileping on leitavad Tartu Linnavalitsuse kodulehelt: https://tartu.ee/et/linnavara-voorandamine
 10. Kinnistul paiknevat hoonet ei ole lubatud lammutada ja see tuleb renoveerida vastavalt väljastatud muinsuskaitse eritingimustele. Eritingimused on leitavad Tartu Linnavalitsuse kodulehelt: https://tartu.ee/et/linnavara-voorandamine
 11. Infot enampakkumise kohta ja vajadusel täiendava aja kokkuleppimine kinnistuga tutvumiseks: Eva Lääne, tel 51 84 147,  e-posti aadress: eva.[email protected].
 12. Enampakkumine kestab Osta.ee portaalis 27.september 2021 kell 12:00 kuni 25.oktoober 2021 kell 12:00. Kogu enampakkumise kestuse ajal on võimalik teha pakkumisi. Kinnistu hetkehind on reaalajas nähtav enampakkumise juures. Pakkumised teinud isikute kohta näidatakse nende registreeritud kasutajanimesid. Enampakkumise võitja on kõrgeima pakkumise esitanud isik.
 13. Enampakkumisel on võimalik teha kaht erinevat liiki pakkumist:    
  1. tavapakkumine: pakkuja sisestab summa, mida soovib pakkuda ja süsteem teeb kohe vastavas summas pakkumise. Pakkumine peab olema vähemalt pakkumise sammu võrra suurem eelmisest. Erandiks on kõige esimene pakkumine, mille saab teha alghinnaga võrdse; 
  2. automaatpakkumine: pakkuja sisestab suurima summa, mida on nõus pakkuma. Süsteem teeb seejärel ise pakkuja eest pakkumisi suurendades summat, kui keegi pakkuja üle pakub, pakkumise sammu võrra. Kui automaatpakkumine ei ole enam piisavalt suur, et viimast pakkujat sammu võrra üle pakkuda, pakub süsteem välja pakkuja määratud suurima summa. Kui mitu pakkujat teevad automaatpakkumise, jääb peale neist suurim, pakkudes väiksema üle maksimaalselt pakkumise sammu võrra. Vahepealseid samme ei näidata. Kui kaks pakkujat teevad automaatpakkumise samale summale, eelistatakse ajaliselt esimest pakkujat.
 14. Vaikimisi on pakkumise tegemisel ette antud minimaalne võimalik summa. Kui pakkuja teeb minimaalse võimaliku pakkumise, ei ole tava- ja automaatpakkumisel erisusi.
 15. Pakkumise samm on sõltuv enampakkumisel kujunevast hetke hinnast. Soovi korral saab oksjonil osaleja teha pakkumise ka suuremas summas kui on pakkumise sammu suurus. Pakkumise sammu kujunemise tabel on nähtav leheküljel: http://www.osta.ee/support/?act=support.page&id=1029
 16. Enampakkumise puhul on tegemist pikeneva (dünaamilise) lõpuga enampakkumisega ning pikenemise samm on viis minutit. Enampakkumise pikenemine on piiratud kolme tunniga.
 17. Enampakkumise tulemused tehakse kõigile enampakkumisel osalejatele teatavaks Osta.ee portaalis kohe pärast enampakkumise võitja selgumist. Enampakkumise protokolli kinnitab Tartu Linnavalitsuse linnavarade osakonna enampakkumise läbiviimise komisjon. Enampakkumise võitjaga ostu-müügi lepingu sõlmimise otsustab Tartu Linnavalitsus. 
 18. Komisjon tunnistab enampakkumise nurjunuks, kui enampakkumisele ei tehtud ühtegi pakkumist vähemalt alghinna ulatuses. Enampakkumise nurjunuks tunnistamisel müügilepingut ei sõlmita.
 19. Kolme päeva jooksul pärast enampakkumise tulemuste teatavakstegemist on Osta.ee portaali vahendusel enampakkumisel osalejatel ning teistel asjaosalistel õigus esitada komisjonile proteste enampakkumise läbiviimise kohta. Komisjon registreerib saadud protestid ja esitab koos oma seisukohaga kahe päeva jooksul müügi korraldajale, kes kolme päeva jooksul teeb otsuse protesti rahuldamise või rahuldamata jätmise kohta.
 20. Enampakkumise tulemused jäetakse kinnitamata, kui:
  1. enampakkumise läbiviimisel rikuti oluliselt enampakkumise protseduuri;
  2.  selgus, et enampakkumise võitjal ei olnud õigust enampakkumisest osa võtta;
  3.  enampakkumise läbiviimisel on rikutud õigusaktidega sätestatud korda;
 21. Enampakkumise tulemuste kinnitamata jätmise põhjused formuleeritakse kirjalikult. Enampakkumise tulemuste kinnitamata jätmise korral müügilepingut ei sõlmita. Enampakkumise tulemuste mittekinnitamine enampakkumise protseduurireeglite rikkumise või õigusaktide nõuete rikkumise tõttu müügi korraldaja süül kohustub müügi korraldaja tagastama ostjale tema tasutud tagatisraha täies ulatuses. Muid täiendavaid kulutusi ei hüvitata.
 22. Kinnistu elektroonilise enampakkumise võitjal (edaspidi nimetatud ostja) tasuda kinnist ostuhind hiljemalt kinnistu notariaalse ostu-müügilepingu sõlmimise päevale eelnevaks päevaks ja kanda ostuhind Tartu Linnavalitsuse pangaarvele nr EE241010102030232008 SEB Pangas (viitenumber 60109212000001) või notari deposiiti.
 23. Tehinguga seotud kulud ja omandiõiguse registreerimise kulud tasub ostja.
 24. Kinnistu ostja on kohustatud sõlmima eelnimetatud kinnistu notariaalse ostu-müügilepingu ühe kuu jooksul arvates Tartu Linnavalitsuse otsusest sõlmida ostjaga leping. Käesolevas punktis nimetatud tähtajaks  kinnistu notariaalse ostu-müügilepingu sõlmimata jätmise korral tunnistatakse enampakkumine nurjunuks, enampakkumise tulemused tühistatakse ja ostja poolt tasutud tagatisraha ei tagastata.

Küsimused müüjale

Ainult vastatud küsimused on kõigile nähtavad.

 • Ühtegi küsimust ei ole esitatud

Osta krediiti pakub AS LHV Finance. Tutvu tingimustega ja küsi nõu asjatundjalt. Krediidi kulukuse määr on 23,03% aastas järgmistel näidistingimustel: laenusumma 2000 €, intress 19,9% jäägilt aastas (fikseeritud), lepingutasu 29,9 €, laenu tasumise periood 40 kuud, tasumine igakuiste annuiteetmaksetena, maksete kogusumma 2783,01 € ja tagasimaksete summa 2753,11 €.