Другие пользователи смотрели ещё

Aedsalvei -imeline ravimtaim (Salvia officinalis) taim !!

Aedsalvei -imeline ravimtaim (Salvia officinalis) taim !!

ID товара: 158364163 Состояние: новый

Предложение закончилось

Данная продажа закончилась без ставок. Если желаешь узнать в наличии ли ещё товар, то оставь оповещание продавцу, что желаешь купить товар. Пришлём Вам e-mail если продавец снова добавит товар на продажу.

Предложение закончилось

Данная продажа закончилась без ставок. Если желаешь узнать в наличии ли ещё товар, то оставь оповещание продавцу, что желаешь купить товар. Пришлём Вам e-mail если продавец снова добавит товар на продажу.

Окончательная цена: 4.90 EUR
Начало: Пн 21.06.2021 21:05:04
Окончание: Пн 19.07.2021 21:05:04
Просмотров: 24
EESTI, EESTI, Eesti
2
Состояние: новый
Расположение: EESTI, EESTI, Eesti
Koл-во: 2
Оплата: депозитный платеж, оплата э-счетом Оsta.ee
Продавец: nellisvet100% / 4888 / Посмотреть другой товар

 

Aedsalvei -imeline ravimtaim (Salvia officinalis) taim !!

Pakkumisel sama  taimepunt, kui  pildil 5 /SAADAVAL 1-TAIMEPUNT

Suvelill kõrgusega 40-60 cm. Õitseb augustist külmadeni. Sobib ka potitaimena, konteineritesse ja aiavaasidesse. Lõikelillena püsib kaua dekoratiivne.­

kasvab hästi päikeselistel kohtadel, aga talub ka poolvarju.Seemned külvatakse märtsis külvikasti 0,5-0,8 cm sügavusele. või varakevadel

külvatakse otse avamaale 

Regulaarselt eemaldatakse äraõitsenud taime osad.Korraliku hoolduse puhul kaunistab aeda juulist külmadeni.

Salvei lehti kogutakse juunis, õitsemise algul. Seemneist kasvatatud taimedelt saab arvestatavat saaki koguda alles tuleval aastal, samal aastal kärbitakse vaid latvu, et taim haruneks. Vanematelt taimedelt saab suve jooksul kaks lõikust. Esimest korda lõigatakse taim maha puitunud osani, teist korda samuti varreni enne sügiseseid öökülmasid. Värskeid ja kuivatatud lehti lisatakse salatitele, juustule, kalatoitudele, munaroogadele, lihatoitudele ning ulukiliha maitsestamiseks. Eriti kõrgelt hinnatakse salveid inglise köögis.

Salvei sisaldab eeterlikke õlisid (2,5%), millest suurema osa moodustab tsineool. Leidub veel pineeni, borneooli, tujooni, salveeni, fütontsiide, rasvhappeid, saponiine, alkaloidide jälgi. Lühidalt, salvei üksi on kui koduapteegikapp.

Antiikarstid Hippokrates ja Dioskorides pidasid salveid ravijõu poolest imeliseks taimeks, teda on peetud väga heaks vahendiks naiste viljatuse vastu. Vanas Egiptuses kohustati naisi pärast epideemiaid ja sõdu sööma rohkem salveid, et taastuks kiiremini rahvaarv. Viljatuse vastu soovitab rahvameditsiin võtta naistel päevas teelusikatäis salveimahla, millele on lisatud pisut soola. Ka valulike menstruatsioonide korral saab abi salveist.

Salveimahl ravib halvasti paranevaid haavu ja haavandeid (troofilisi haavandeid) ning veenipõletikke. Juuste väljalangemise korral hõõrutakse peanahka salveimahlaga. Ravivalt toimib salvei ka parodontoosi puhul.

Rahvameditsiinis on salveid tarvitatud tõmmise ja teena. Teeks võetakse 5 g ürtiklaasi keeva vee kohta ja lastakse 15-20 minutit tõmmata. Teed hoitakse suus, loputatakse suud ja kuristatakse kurku, kuid seda ei neelata alla.

Rahvameditsiinis on salvei tuntud ka kui üleminekuvaevusi taandav ravim. Salveitee kaotab öise paduhigistamise ja nõrkustunde; ainevahetuse korrastudes organism tugevneb. Oli aeg, millal salveid peeti imerohuks, temaga tehti noorenduskuure ja ta aitas rasvumise vastu. Sel pole alust peale hea usu.

Salveikeediseks võetakse üks teelusikatäis ürti, pannakse keevasse vette (üks klaas) ja keedetakse 3 minutit õrnal tulel kaane all. Seejärel lastakse 5 minutit tõmmata ja kurnatakse. Salveikeedist üle kahe klaasi päevas ei tarvitata. Üldse ei sobi salvei pidevaks tarvitamiseks: teda juuakse üks nädal järjest ja tehakse siis kolmenädalane vaheaeg.

Kui gripp või mõni külmetushaigus on laastanud teie tervist ja kuidagi ei taastu hea enesetunne, tehke salveiteed ja jooge mõned päevad üks tass päevas.

Salveisuits, sütel põletatud salveilehed või ruumide pesu salveitõmmisega desinfitsserib ruume ja tõrjub koisid.

info

https://juhendaja.ee/aedsalvei/

http://toidutare.ee/tööriistad/sõnastik/maitsestamine/üheaastased/13D0C/#

https://www.rimi.ee/hea-toit/tervis/imeline-taim-salvei

https://lood.delfi.ee/maakodu/aed/aedsalvei-imeline-ravimtaim?id=47342235

 

http://maakodu.delfi.ee/news/maakodu/aed/aedsalvei-imeline-ravimtaim?id=47342235

 
 

 

 

Вопросы продавцу

Пользователи могут видеть только отвеченные вопросы.

  • Заданных вопросов нет