Lembitu kinnistu Järvamaal

Lembitu kinnistu Järvamaal

ID товара: 162393976 Состояние: старый

Aукцион закончился или неактивен.

Данная продажа закончилась без ставок. Если желаешь узнать в наличии ли ещё товар, то оставь оповещание продавцу, что желаешь купить товар. Пришлём Вам e-mail если продавец снова добавит товар на продажу.

Aукцион закончился или неактивен.

Данная продажа закончилась без ставок. Если желаешь узнать в наличии ли ещё товар, то оставь оповещание продавцу, что желаешь купить товар. Пришлём Вам e-mail если продавец снова добавит товар на продажу.

Окончательная цена: 16 000.00 EUR
Продление окончания: 10 минут
Начало: Сб 11.09.2021 20:53:29
Окончание: Сб 09.10.2021 20:53:29
Просмотров: 2429
Последний претендент:
Järva vald, Järvamaa, Eesti
1
Продавец:
sassiallikad1
один отзыв    1 последователь
Состояние: старый
Расположение: Järva vald, Järvamaa, Eesti
Koл-во: 1
Оплата: депозитный платеж
Продавец: sassiallikad1Посмотреть другой товар

Pakkumisel on kinnistu (nimetusega Lembitu) asukohaga Väike-Kareda külas, Järva vallas, Järvamaal

Kinnistu suurus on 2,14 ha, katastrinumber 32501:001:0490 (sisestades katastrinumbri maakatastrisse näed kinnistut puudutavaid andmeid ja saad kaardiserverist vaadata kinnistu täpsemat asukohta, piire ning üldpilti). Võid omal käel, endale sobival ajal kinnistut ise ülevaatama minna (aga palun mitte rüüstada ja laamendada majas, nagu eelmise müügipakkumise aja jooksul keegi "huvilistest" on kahjuks, eesti inimese jaoks kummalisevõitu teinud).

Kinnistu asub Paide-Koeru maantee ja Koigi vahelise maantee ääres, piirnedes ca 50 m pikkuselt selle maanteega. Seega juurdepääs kinnistule on kõvakattega teelt, ehk igati soodne. Kaugus Paide-Koeru maanteest 2,5 km; kaugus Koigist, ehk Tallinn-Tartu maanteest ca 8,5 km; kaugus Paidest 23 km; kaugus Koerust 14 km.

Kinnistu sihtotstarve on maatulundusmaa, mis võimaldab kinnistule püsielukoha rajamist.

Kinnistul vana elumaja, mis paraku on tugevalt amortiseerunud. Osalt on laetalad läbi vajunud, laed nö alla sadanud ja tõenäoliselt on laetalad pehkinud kogu maja ulatuses. Seinapalgid, tundub, on samuti muutunud enamikus taaskasutuskõlbmatuks. Küttekolded, korstnad on lagunenud, kasutuskõlbmatud. Ainus, mis tundub suuremalt jaolt veel kasutuskõlblik olevat, on katuse kandekonstruktsioonide puit (palk), üht-teist saab taaskasutada maja muudest konstruktsioonidest (vundamendi osas jm), samuti kunagiste kõrvalhoonete vundamentide jäänukitest (näiteks tahutud maakivid). Seega maja renoveerimine ennast ära ei tasu, läheb liiga kulukaks. Mõistlikum oleks ehitada krundile uus maja ja võtta vanast majast lihtsalt seda, mida veel annab võtta.

Kinnistul on 1996 aastal rajatud puurkaev (asjakohane dokumentatsioon olemas), mis aga on seni kasutusele võtmata (on nö konserveeritud olekus).

Kinnistul paikneb elektrialajaam, mis võimaldab kinnistu tarvis keskmisest väiksemate kuludega elektriliitumise saavutamist.

Elumaja õuealal, nö aias kasvavad vanad viljapuud-marjapõõsad. (Mõisaajal olevat krundil olnud mõisa kreegiaed, mistõttu on ja võrsub krundil palju kreegipuid). Palju on ka sireleid ja pargiroosi.

Kinnistul on küllaltki mahukas osas kõrghaljastus, kuused ja erisorti lehtpuud. Mitmed neist kindlalt üle saja aasta vanad (tamm, vaher, saar), kaunite võrade ning võimsate tüvedega. Haavapuude vanus ning hulk võimaldab kas isiklikuks tarbeks küttepuude tegemist (paljudeks aastateks) või siis haavapuidust saematerjali valmistamist.

P.S. Juurde lisatud fotod krundist on 2-e aasta tagused, mistõttu krundi praegune haljastus on lopsakam-suurem kui fotodelt paistab.

Vaatamata maja kasutuskõlbmatusele, võimaldab krunt ise oma suuruselt, kujult ja mitmekülgsuselt rajada endale kauni ja omanäolise kodu ning keskkonna, milleks siinkirjutajal enesel kahjuks puuduvad nüüdseks ajalised ja elukondlikud võimalused.

Lähim naaber-elumaja ca 200 m kaugusel.

HIND: 16 000 eurot - hinnast rääkides: võrreldes sõiduautoga, mis liigub, kulub ja mille väärtus ajas pidevalt langeb, on kinnistu midagi püsivat, mille väärtust saab ise ka püsivalt tõsta. Kindlasti, vaatamata kõikvõimalikele maitse erisustele, on kinnistu plussiks tema asukoht kõvakattega tee ääres ning puurkaevu olemasolu krundil.

NB! Kuna tegemist on osaliselt kinnismälestise alaga (muistne asulakoht), siis kehtivad kinnistul mõningad muinsuskaitselised piirangud. Muinsuskaitseamet (edaspidi MKA) lubab kinnistul ehitustegevust. Kui kasutada uute hoonete ehitamisel juba olmasolevaid hoonete või vanadest hoonetest jäänud vundamentide kohti, siis ei pea MKA-lt eraldi lubasid/uuringuid jne taotlema. Uute hooneasukohtade loomisel aga, ja pinnasealuste kommunikatsioonide rajamisel peab teavitama MKA-d. Juhul, kui pinnase töödega seoses ilmneb vajadus teha arheoloogilisi eeluuringuid, saab MKA-lt taotleda uuringutest tingitud kulude hüvitamist. Aia- ja põllutööde osas MKA mingeid piiranguid ei sea. Juhul, kui kinnistul mingite tööde tegemisel aga ise satute mingile võimalikule arheoloogilisele leiule, siis tuleks sellest MKA-d teavitada. MKA poolt mulle edastatud kirjalikud juhised/nõuanded ja kontaktid, kellega MKA-st vajadusel ühendust võtta, edastan võimalikule tulevasele kinnistu ostjale.

Вопросы продавцу

Пользователи могут видеть только отвеченные вопросы.

  • Заданных вопросов нет