Retro!tsaariaegne fotopostkaart:pingil​ istub vuntsidega mees

1/1

Retro!tsaariaegne fotopostkaart:pingil​ istub vuntsidega mees

5 päeva 18 tundi L 20.06.2026 09:00:00
Eseme ID: 253389660 Seisukord: Kasutatud
Lõpuni aega:
5 päeva 18 tundi
Lõpuaeg: L 20.06.2026 09:00:00
Hetke hind: 1.10 EUR
Sinu pakkumine:

Maksa järgmisel kuul

Seda eset saad osta ka siis, kui ei oma veel Osta.ee kontot

1.10 ole esimene pakkuja
Sinu pakkumine:
OstaKohe 1.59 €
Maksa järgmisel kuul
Seda eset saad osta ka siis, kui ei oma veel Osta.ee kontot
Pikenev lõpp: 5 minutit
Algusaeg: L 06.06.2026 09:00:00
Vaadatud: 1
Viimati pakkus:
Eesti, Harjumaa, Eesti
1
Kasutaja alates 2017
452 edukat müüki aasta jooksul
100% usaldusväärne müüja
Postitab tavaliselt 2 päevaga
Ostukaitse igal ostul tasuta
  • Turvatud maksed
  • Autenditud müüjad
  • Kiire klienditugi
  • Soodne transport
Seisukord: Kasutatud
Asukoht: Eesti, Harjumaa, Eesti
Kogus: 1
Transport:
SmartPOST: al. 2.64 EUR (XS)
Omniva: al. 2.47 EUR (XS)
DPD pakiautomaat: 1.41 EUR (XS)
Venipak: 1.15 EUR (XS)
Unisend: 1.18 EUR (XS)
Kokkuleppel müüjaga Abi
Maksmine: deposiidikandega, Osta.ee e-konto ülekandega
Müüja: Artes100%positiivset tagasisidet Vaata müüja teisi esemeid

Müüa vana fotopostkaart töömehest.

  • Foto on suure tõenäosusega tehtud vahemikus 1905–1915.
  • Tagaküljel on tekst: "ВСЕМIРНЫЙ ПОЧТОВЫЙ СОЮЗЪ. РОССIЯ. / Union postale universelle. Russie. / Открытое письмо. — Carte Postale." (Ülemaailmne Postiliit. Venemaa. Avalik kiri — Postkaart).

  • Mees on pildistamiseks pannud selga oma parimad riided, kuid tegemist ei ole linliku härrasmehe või mõisniku, vaid pigem jõukama taluperemehe, käsitöölise, vallakirjutaja või koolmeistri piduliku kuuega.​Krae ja lips: Mehel on kaelas tollase moe kohaselt ülikõrge, tärgeldatud ja püstine valge krae (nn isamaapäästja või püstkrae), mille nurga tagant paistab tume, kitsas sõlmitud lips. Selline krae nõudis head rühti ja oli märk lugupidamisest pildistamise sündmuse vastu.​Kuuub (pintsak): Tegu on paksemast ja karedamast villasest kalevist või kodukootud villast valmistatud pika kuuega, mis on eest kõrge nööbiliistuga (kuni nelja-viie nööbiga kinni). Selline lõige – kus reväärid on väga väikesed ja pintsak suletakse peaaegu kurguni – oli 20. sajandi alguses maapiirkondade piduliku rõivastuse klassika. Taskuääred on lihtsad, ilma klappideta.

  • Pildil on väärikas, tõenäoliselt 40. eluaastates või 50. eluaastate alguses olev eesti mees (taluperemees või lugupeetud ametimees maal), kes on lasknud end jäädvustada kohaliku rändfotograafi juures, tellides foto postkaardi formaadis, et seda ehk sugulastele mälestuseks saata. Taustaks olev telliskivisein ja puidust pink viitavad, et pilt on tehtud suvisel ajal õues, mõne uuema tellishoone (näiteks meierei, koolimaja või jõukama talu abihoone) seina ääres.

Seisukord on pildil, ent huvi korral võib ka küsida.

Palun vaadake ka minu teisi oksjone ja tehke oma pakkumine!

Küsimused müüjale

Ainult vastatud küsimused on kõigile nähtavad.
NB! Oma kontaktandmete jagamise korral ei saa Osta.ee teid petturite eest kaitsta.

  • Ühtegi küsimust ei ole esitatud
1.10 ole esimene pakkuja
Sinu pakkumine:
OstaKohe 1.59 €
Maksa järgmisel kuul
Seda eset saad osta ka siis, kui ei oma veel Osta.ee kontot