Kahe palee vahel . Nagib Mahfuz

1/1

Kahe palee vahel . Nagib Mahfuz

Item ID: 210906709 Item condition: Used
Price: 15 EUR
Quantity: 1
Total: 15 EUR

You can buy this item even if you don't yet have an Osta.ee user account

NB! If you are not located in Estonia. Ask from seller via questions section if they ship out of Estonia.

Monthly fee from 0.00€ a month Read about ESTO
BuyNow 15 €
Quantity:
1
You can buy this item even if you don't yet have an Osta.ee user account
NB! If you are not located in Estonia. Ask from seller via questions section if they ship out of Estonia.
Monthly fee from 0.00€ a month Read about ESTO
Viewed: 44
Lehola, Harjumaa, Eesti
1
Company|User since 2020
4550 successful sales
100% reliable seller
Usually posts in 1 day
Buyer Protection free on every purchase
  • Secured payments
  • Authenticated sellers
  • Fast support
  • Favorable transport
Item condition: Used
Location: Lehola, Harjumaa, Eesti
Quantity: 1
Shipping/Delivery:
SmartPOST: from 2.64 EUR (XS)
Omniva: from 1.23 EUR (XS)
DPD Pickup locker/parcel shop: 1.76 EUR (S)
Agreement with seller: Abi
Return: Return of goods in accordance with the law. Read more
Payment: by bank transfer, by deposit transfer, by transfer from Osta.ee e-account
Seller: Raamatugalerii99.9%positive feedback view user's e-store

Heas korras raamat!

Nagib Mahfuz

Kahe palee vahel

448-leheküljeline tavaformaadis ja kõvas köites raamat sarjast Nobeli laureaat
Eesti Raamat 2019

TUTVUSTUS

Araabia maailma tuntumaid kirjanikke, egiptlane Nagib Mahfuz pälvis oma loomingu eest Nobeli kirjanduspreemia aastal 1988. Oma loominguga oli ta innustajaks paljudele araabia autoritele, kuid tuntust ja armastust on leidnud tema looming ka laiemas maailmas.

Siinsete kaante vahel avaneb huvitatud lugejale Mahfuzi kõige tuntum teos «Kahe palee vahel» (Bajn al-Qaṣrajn). Selles jutustab autor Ahmed Abd al-Gawwadi ja tema naise ning laste loo. Raamatu tegevuspaik ja ühtaegu ka oluline tegelane on 20. sajandi alguse Kairo vanalinn. Ahmed Abd al-Gawwad ühendab endas patriarhaalse perekonnapea vastuoksuslikud jooned; teda kujutatakse elujanulise seltskonnainimesena, armastusväärse sõbrana, muusika ja luule hindajana ning kaunite naiste lembust nautiva armastajana, samas aga ka armutu türannina, kelle valitsuse all naine, tütred ja pojad värisevad. Oma ebakindla jalgealuse tõttu satuvad Ahmed al-Gawwadi perekonnaliikmed mitmetesse ebasoodsatesse olukordadesse. Tema naine Amina söandab esimest korda pärast abiellumist tänavale minna – see toob temale ja ta lastele suuri pahandusi. Poeg ja tütar armuvad õnnetult, mis põhjustab neile hingelisi kannatusi – sest perekonnas saab ju olla ainult üks, endastmõistetavalt isa tahe. Väljas tänavatel aga toimuvad meeleavaldused, millega nõutakse Briti protektoraadi lõppu. Nende romaanide õlul on Mahfuzi võrreldud Dickensi, Balzaci ja Dostojevskiga. Eesti keeles on temalt seni ilmunud vaid üks raamat.

Raamat kuulub «Kairo triloogiasse», mille moodustavad Kairo vanalinna tänavate nimesid kandvad romaanid Bajn al-Qaṣrajn (1956), Qaṣr al-Šawq (1957) ja Al-Sukkarija (1957).

NB! Endine raamatukogu raamat, kuid ilusti hoitud.





Questions to seller

Only answered questions are visible to all users.
NB! If you share your contact details, Osta.ee cannot protect you from fraudsters.

  • No questions asked
BuyNow 15 €
Quantity:
1
You can buy this item even if you don't yet have an Osta.ee user account
NB! If you are not located in Estonia. Ask from seller via questions section if they ship out of Estonia.