Kümme aastat hiljem. A.Dumas- "Seiklusjutte maalt ja merelt"
- Item ID: 246536586
- Share
| Final price: | 11.00 EUR |
|---|---|
| Starting time: | Wed 28.01.2026 13:46:22 |
| Closing time: | Sat 07.02.2026 22:18:57 |
| Viewed: | 8 |
- Secured payments
- Authenticated sellers
- Fast support
- Favorable transport
| Item condition: | Used |
|---|---|
| Location: | Tallinn, Harjumaa, Eesti |
| Language: | Estonian |
| Shipping/Delivery: |
SmartPOST (S)
Omniva (S)
DPD Pickup locker/parcel shop (XS)
Venipak (XS)
Unisend (XS) Pickup:Agreement with seller: Abi |
| Payment: | by deposit transfer, by transfer from Osta.ee e-account |
| Seller: | bibliograaf100%positive feedback View other items of the seller |
VIKONT de BARAGELONNE ehk KÜMME AASTAT HILJEM- sari "Seiklusjutte maalt ja merelt"
Autor: Alexandre Dumas
Prantsuse keelest tõlkinud : Henno Rajandi
Kunstiliselt kujundanud: R.Kaljo
Eesti Riiklik Kiirjastus; Tallinn 1959
220 lk., mõõdud: 145 × 208 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Heas korras!
___________________________________________________________
Sisu:
Järg romaanidele: Kolm musketäri ; Kakskümmend aastat hiljem.
Prantsuse kirjanik Alexandre Dumas (1802-1870) oli üsna viljakas draamakirjanik, kuid eriti populaarseks on ta saanud oma ajalooliste seiklusromaanidega. A. Dumas kujutab oma romaanides tähtsaid ajaloolisi sündmusi: kodusõda katoliiklaste ja hugenottide vahel, Pärtliöö sündmusi («Kuninganna Margot»), Richelieu valitsusaega («Kolm musketäri»), Fronde'i liikumist («Kakskümmend aastat hiljem»), Napoleoni 100 päeva ja teist restauratsiooni («Krahv Monte-Cristo»). Kuigi Dumas kasutas üsna meelevaldselt fakte, on tema romaanid siiski väga köitvad. Seda eriti seetõttu, et tema kangelaste elu on väga sündmusterikas, täis kõikmõeldavaid seiklusi, kohtumisi, duelle, võite, hädaohte ja põnevaid intriige.
Kahtlemata on Dumas' kõige populaarsemas romaaniks tema ajalooliste seiklusromaanide seeria «Kolm musketäri». Põhiallikaks antud romaani kirjutamisel oli ühe vähetuntud autori poolt kirjutatud ja 1701. a. Hollandis ilmunud teos «Härra d'Artagnani, kuninglike musketäride esimese roodu kaptenleitnandi memuaarid, mis sisaldavad hulgaliselt Louis Suure valitsusaja era- ja salaasju».
Nii d'Artagnan kui ka tema kolm sõpra, Athos, Porthos ja Aramis, kellega Dumas tutvus eelpoolnimetatud teose järgi, on tõepoolest kunagi eksisteerinud. On teada, et nad pärinesid aadliperekondadest ja et nad kõik olid musketärid.

Questions to seller
Only answered questions are visible to all users. NB! If you share your contact details, Osta.ee cannot protect you from fraudsters.