MAIRO RÄÄSK Sada aastat Eesti teedele

MAIRO RÄÄSK Sada aastat Eesti teedele

Item ID: 253013280 Item condition: Used Delivery time: 9 days
15 be first bidder
BuyNow 19.50 €
NB! If you are not located in Estonia. Ask from seller via questions section if they ship out of Estonia.
Extending closure: 5 minutes
Starting time: Fri 05.06.2026 12:15:00
Closing time: Fri 03.07.2026 12:15:00
Last bidder:
Tallinn, Harjumaa, Eesti
1
User since 2023
14 successful sales
100% reliable seller
Usually posts in 2 days
Buyer Protection free on every purchase
  • Secured payments
  • Authenticated sellers
  • Fast support
  • Favorable transport
Item condition: Used
Location: Tallinn, Harjumaa, Eesti
Language: Estonian
Quantity: 1
Delivery time: 9 days
Shipping/Delivery:
SmartPOST: from 2.64 EUR (XS)
DPD Pickup locker/parcel shop: 1.76 EUR (S)
Venipak: 1.35 EUR (S)
Unisend: 1.39 EUR (S)
Agreement with seller: Abi
Payment: by deposit transfer, by transfer from Osta.ee e-account
Seller: Vormsi100%positive feedback View other items of the seller

MAIRO RÄÄSK

Sada aastat Eesti teedele

Maanteeameti 100. sünnipäevale pühendatud uurimus

Väga heas seisukorras raamat!

256 lk  2018

Selle raamatu žanri on raske määratleda, ja kas peakski. Tänu oma kirevusele ja vaheldusrikkusele meenutab ta vist kõige enam kaleidoskoopi, milles värvilised klaasitükikesed pidevalt vaheldudes mitmekesiseid ja kirevaid kujundeid moodustavad. Meie arvates võiks Virumaa rannalt leitud lood huvi pakkuda virumaalaste kõrval ka kõikidele teistele, kellel soov rannaelust lähemalt teada saada.

Raamatu esimese osa moodustavad stsenaristi ja reźisööri Toomas Hussari miniatuurid, mis on inspireeritud autori ettekujutusest elust Eesti põhjarannikul läbi paljude sajandite. Neile järgneb 1939. aasta augustil Virumaa Teatajas avaldatud Naatanaeli (Osvald Toominga) artikkel pealkirjaga «Viru silgulinn Eisma arengutee». Raamatu südameks aga – tema kõige tähtsamaks osaks – on kalurite lood. Nendes räägivad oma elust erinevate põlvkondade Virumaa rannakalurid ja nendega lähedalt seotud inimesed. Need tekstid sündisid aastatel 2018–2019 läbi viidud intervjuude käigus. Mis nendest vestlustest välja koorus, on nüüd ehedal kujul, minimaalselt toimetatuna teie ees. Kalurite lugudele eelneb neid intervjueerinud folkloristi Tiina Sepa kokkuvõte, milles saab lähemalt lugeda intervjuudest ja nende käigus ning kirjandust uurides tekkinud mõtetest.

Ühenduslüliks raamatu erinevate osade vahel sobib meie meelest hästi tsitaat Marju Kõivupuult: «Ka kõige värskemad jäljed maastikul on osaks pikast sündmuste ahelast, mis ulatuvad tagasi möödunud sajanditesse või koguni aastatuhandetesse».

 

 

 

 

 

Questions to seller

Only answered questions are visible to all users.
NB! If you share your contact details, Osta.ee cannot protect you from fraudsters.

  • No questions asked
15 be first bidder
BuyNow 19.50 €
NB! If you are not located in Estonia. Ask from seller via questions section if they ship out of Estonia.